Projekt skalky v Domově Seniorů - Zimovzdorné kaktusy .cz - Vše o zimovzdorných kaktusech v našich podmínkách

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Projekt skalky v Domově Seniorů

Pěstování kaktusů

Skalka v DS


Rozhodl jsem se, že si pořídím další skalku jako zkušební prostředí pro zimovzdorné kaktusy a sukulenty. Prostor v domově seniorů je vhodný nejen polohou svahu k jihu, ale také chutí místní ředitelky zkrášlit pro staříčky prostředí.
Pro začátek bylo nutné zajistit dobrou dranáž. Jako na zavolanou probíhala v DS rekonstrukce a tak jsem přišel snadno k hromadě betonů a cihel, které se jako drenáž výborně hodí.

Na tu hromadu suti jsme začali kupit zeminu a do té zasazovat jednotlivé kameny a rostliny. Těch ze začátku není moc. Jednak je v plánu doplnění a druhak si pamatuji jak byla první skalka so jme dělali s Davidem ze začátku holá. Na konci sezóny z toho byla pěkná džungle.

Na poslední fotce je skalka ihned po osázení. Teď už je štěrk, který zabraňuje odplavení zeminy tmavší a splývá s velkými kameny. Skalka je osázena Cylindropuntiemi, Opuntiemi, několika Echinocereusy a dále Netřesky, Lomikameny a další budou přibývat. Doufám, že se tam bude kytičkám dařit. Ale jestli "pojede" alespoň z poloviny jako druhá skalka v Brdech, budu spokojený. Na závěr bych chtěl kromě paní ředitelce poděkovat také mojí manželce Lucii a kamarádu Davidovi za pomoc při zakládání.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky